Ivan Hrdlička

Ivan Hrdlička (nar. 20.11. 1943 v Bratislave) takmer celú svoju hráčsku kariéru spojil so Slovanom Bratislava, v ktorom pôsobil v rokoch 1962 – 1972. Neskôr hrával za Zbrojovku Brno,  odkiaľ odišiel po sezóne 1974/75 do Petržalky. Na Tehelnom poli ho zaregistrovali v päťdesiatom šiestom. Dnes učí hrať futbal škôlkarov a prváčikov. Ivan Hrdlička je v Slovane,  až na malé prestávky, vyše 60 rokov. Je služobne najstarším mužom v klube.

Hrdlička bol klasickým záložníkom. Technicky perfektný s výborným prehľadom. Nabehal kilometre, bol pracovitý, vedel vystreliť. Spolu s Joklom a Jozefom Čapkovičom utvorili pamätný stred poľa belasých. V takomto rozstavení nastúpil Slovan proti FC Barcelona 21. mája 1969 v bazilejskom finále európskeho Pohára víťazov pohárov. Diváci si ani nestačili sadnúť, keď Hrdlička v 1. min krátkou rýchlou prihrávkou pripravil Ľudovítovi Cvetlerovi streleckú pozíciu na prvý gól. Slovan senzačne vyhral 3:2. Okrem toho ojedinelého úspechu sa s belasými v roku 1970 stal aj majstrom ČSSR. Hrdlička bol dispečerom a dirigentom tohto mužstva, často aj kapitánom. V reprezentácii nastúpil 17-krát (premiéru mal v septembri 1964 proti Poľsku), bol na MS 1970 v Mexiku, nastúpil v skupine proti budúcim majstrom sveta z Brazílie. V lige odohral 315 zápasov.