Anton Flešár

Anton Flešár (nar. 8. mája 1944 v Stropkove), dlhoročný brankár z košického Čermeľa najlepšie predpoklady mal medzi troma žrďami. Doma v Stropkove ho postavili do brány a za pol roka išiel do Bardejova do druhej ligy.

Mal 18 rokov a Stropkovu zaňho dali útočníka, lopty a dresy. V druhej lige tam strávil dva roky 1962-1964. Z Bardejova odišiel na vojenčinu do pražskej Dukly. Z malého mestečka s prišiel do najväčšieho mesta v republike. Na uliciach vrážal do ľudí. Bol to pre neho šok. Nechcel chodiť ani von. Bol náhradníkom Iva Viktora, ktorý hrával za národné mužstvo. Dukla sa stala majstrom 1. Československej ligy a Flešár dostal titul majster športu, ktorý udeľovali za prvenstvo. Po vojne podpísal Dukle, že v nej zostane. No nakoniec odišiel do Košíc. Keď zakotvil v Lokomotíve (hral tam trinásť rokov), do brány sa dostal v piatom kole, keď odišiel Vildo Schrojf. O chvíľu na to sa dostal do národného aj olympijského výberu. Olympiáda v roku 1968 v Mexiku ho ako 23-ročného minula. V 70-om roku cestoval na majstrovstvá sveta do Mexika ako tretí brankár s Viktorom a Vencelom. Flešár odohral za reprezentáciu dvanásť zápasov. Svoj najhorší zápas si dodnes pamätá. Bol so Žilinou v roku 1974. Po prehre vypadli z I. ligy. V lige odchytal vyše 260 zápasov. Ako tretí v Európe mal 121 ligových štartov v rade za sebou. Aktívnu futbalovú kariéru ukončil v štyridsiatke v druhej lige za VSŽ Košice.