Ikona Ikona Ikona

Očakávané víťazstvo Slovákov nad Estónskom

Autor: majka

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov zvíťazila v piatkovom stretnutí 2. skupiny kvalifikácie ME 2019 v Dunajskej Strede nad estónskymi rovesníkmi 2:0. Erik Jirka otvoril skóre už v 1. minúte, Tomáš Vestenický pridal druhý gól po zmene strán.

Zverenci Adriána Guľu sa vrátili na druhú priečku o bod pred Severné Írsko, s ktorým odohrajú priamy súboj o túto pozíciu v utorok 16. októbra od 20.30 SELČ v Belfaste.

Z tabuľky druhých tímov postúpia do baráže štyri najlepšie mužstvá v deviatich skupinách, rátajú sa v nej výsledky so súpermi na prvom, treťom, štvrtom a piatom mieste. Estónsko s určitosťou skončí šieste, takže Slovensku sa nebude počítať šesť bodov za dve víťazstvá nad týmto protivníkom.

Hlasy po zápase:

Adrián Guľa, tréner SR 21: ,,Nebol to jednoduchý zápas. Po veľmi dobrom úvode a góle sme do 15 min hrali solídne, ale potom sme dali nohu dole z plynu a uspokojili sme sa. V druhom polčase sme do toho znovu dobre vstúpili, gól na 2:0 nás upokojil, ale záver sme mali zvládnuť dominantnejšie. Bola veľmi dobrá kulisa, chlapcom ďakujem, teraz si musia oddýchnuť a pripraviť sa na ďalší zápas. Stretnutie bolo náročné, súper nechcel skončiť posledný v tabuľke a bol veľmi húževnatý. Som rád, že to chlapci zvládli, ale nabudúce nás čaká ešte náročnejší duel. Potrebovali sme uspieť, teraz potrebujeme zvíťaziť v Severnom Írsku. Bude to druhé miesto. Už to nie je v našich rukách, musíme sa spoliehať aj na ostatné zápasy. Musíme urobiť maximum pre víťazstvo a verím, že sa nám podarí dostať sa do baráže.“

Erik Jirka, stredopoliar SR 21, autor gólu: ,,Toto bol môj najrýchlejší gól v kariére. Veľmi som si ho užil, keďže prišiel v reprezentácii. Estónci zahusťovali stred a po 15 min nás začali tlačiť. V druhom polčase sme sa vrátili k našej hre a pridali sme druhý gól. V Dunajskej Strede je nádherný futbalový stánok, úžasní boli aj fanúšikovia. Bol to skvelý zápas.“

Tomáš Vestenický, útočník SR 21, autor gólu: ,,Som spokojný. Dôležité je, že sme vyhrali a získali sme tri body. Duel nám zdvihol sebavedomie. Museli sme ‚jazdiť‘ celých 90 minút. Estónsko nie je jednoduchý súper, ale zápas sme zvládli výborne a zaslúžene sme zvíťazili. Proti Severnému Írsku to bude zápas o všetko.“