Ikona Ikona Ikona

Mladí Slováci ukončili kvalifikáciu prehrou v Severnom Írsku

Autor: admin

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali so Severným Írskom 0:1 v záverečnom zápase 2. skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia v Taliansku a San Maríne (16.-30. júna 2019). Vyrovnaný úvodný polčas priniesol na oboch stranách dve gólové príležitosti, ale pre vývoj stretnutia bola dôležitejšia červená karta v 45. minúte, ktorú uvidel László Bénes. Slováci hrali celé druhé dejstvo v oslabení o jedného muža a domáci výber túto situáciu využil. Po vyše hodine hry sa presadil hlavičkou Mark Sykes a zabezpečil severoírskym mladíkom tri body.

„Sokolíci“ obsadili v 2. kvalifikačnej skupine konečné tretie miesto so ziskom osemnástich bodov a nepredstavia sa na budúcoročných ME. Na kontinentálny šampionát nepostúpili ani Severní Íri, ktorí sa nedostali do barážového kvarteta z tabuľky druhých tímov. Na vrcholné podujatie sa prebojovali iba víťazi skupiny – Španieli.

Hlasy po zápase:
Adrián Guľa, tréner SR 21 (zdroj: RTVS): ,,V úvode nás súper zatlačil, ale potom sme mali dve veľmi dobré situácie, žiaľ, nedotiahli sme to do gólu. Potom nemal šance ani jeden tím, ale kontrolovali sme vývoj. Prišla veľmi prísna červená karta, na to sa ani nedalo zareagovať. Chalani statočne odpracovali druhý polčas, snažili sa ísť do protiútokov, žiaľ, v jednej situácii sme neustrážili našu šestnástku. V závere sme vedeli, že nemáme šancu na baráž, no chceli sme uhrať aspoň remízu.“

László Bénes, stredopoliar SR 21, ČK v 45. min: ,,Myslím si, že to bola prísna karta, ale nedá sa nič robiť, arbiter sa tak rozhodol. Všetci sme si to predstavovali ináč, lebo sme chceli postúpiť, ale, žiaľ, prehrali sme 0:1 a skončila sa nám dvadsaťjednotka. Až po zápase sme sa dozvedeli ostatné výsledky. Zažili sme pekné obdobie, taký je futbal.“