Miloš Kopča je oddaný fanúšik slovenskej reprezentácie

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie má už počas svojej takmer osemročnej činnosti vo svojich radoch veľa zaujímavých členov. Známych hráčov, trénerov, ale aj ľudí z iného prostredia, či už z podnikateľského, ale vo väčšine prevažujú zarytí športoví fanúšikovia, nadšenci, ktorí pravidelne navštevujú zápasy slovenskej reprezentácie. V tomto našom novom seriáli budeme postupne predstavovať členov fanklubu, ktorí sú spätí hlavne s futbalom. Jedným z nich je aj Miloš Kopča.

Tento rodák z Bratislavy síce veľký futbal nehrával, ale o to viac sa uplatnil na rozhodcovskom poli. Na strednej škole ho prehovoril jeho bývalý učiteľ a výborný medzinárodný rozhodca Michal Jursa, aby sa venoval tejto činnosti. Urobil školenie asi dvadsiatich ľudí a jedine Miloš Kopča vydržal s rozhodcovskou píšťalkou počas celej aktívnej činnosti. ,,Postupne som sa cez bratislavské súťaže prebojoval do slovenských súťaží, po rozdelení republiky som rozhodoval osem rokov najvyššiu súťaž. V roku 2001 som skončil a odvtedy robím delegáta-pozorovatea, patrí do nej najvyššia súťaž, II. liga a dorastenecká liga. Mám skúsenosti aj z niekoľkých stretnutí v európskych pohároch, ako asistent som bol v spoločnosti výborných rozhodcov Ľuboša Micheľa, Ladislava Gádošiho, Karola Ihringa, vtedy sme viedli zápasy niekdajšieho Pohára víťazov pohárov (PVP),“ hovorí Miloš Kopča, ktorý spolu s Romanom Táborským založili oficiálny fanklub slovenskej reprezentácie. ,,Fanklub sme založili po MS 2010 v JAR, Roman je predseda, niekto musí robiť aj oponenta, takže ja mám funkciu revízora, takto podľa stanov nemôžem byť členom správnej rady. Všetky veci spolu robíme a konzultujeme, obidvaja sme boli na šampionáte v Afrike a tam sme videli, že ľudia so slovenskými zástavami boli roztrúsení po celom štadióne. Vtedy nás napadla myšlienka, aby sme týchto fanúšikov dali dokopy a založili jednotnú organizáciu, aby sme spoločne chodili za mužstvom do zahraničia a aby reprezentácia z hľadiska cítila nejakú podporu.“

Odvtedy Miloš Kopča navštívil množstvo zápasov slovenskej reprezentácie, či už v kvalifikácii MS, ME, alebo na medzištátnom poli. Patrí medzi jej oddaných fanúšikov. Bol na ME 2016 vo Francúzsku, nenechal si ujsť ani súčasné MS 2018 v Rusku. ,,Tento šampionát je skutočne skvele zorganizovaný, takmer všetky stretnutia sú vypredané, padlo už niekoľko rekordov. Akurát je veľká škoda, že na MS nepostúpila slovenská reprezentácia. Som presvedčený, že by sa aj v tejto nabitej konkurencii nestratila.“