Martin Dúbravka je nadšený z príchodu do Newcastle United

V posledný januárový deň sa udiala veľká zmena v kariére slovenského futbalového brankára a reprezentanta Martina Dúbravku. Zo Sparty Praha zamieril do anglického Newcastle United. V klube účastníka Premier League bude hosťovať do konca prebiehajúcej sezóny. Kontrakt obsahuje aj opciu na trvalý prestup.

,,Je to pre mňa a moju rodinu veľká udalosť. Anglická liga je najlepšia na svete a zrazu som jej súčasťou. Som za túto príležitosť veľmi vďačný. Chcem sa čo najrýchlejšie adaptovať a dokázať ľuďom v klube, že sa rozhodli správne, keď si ma vybrali,“ boli prvé Dúbravkové slová po podpise zmluvy s Newcastlom.

Dvadsaťdeväťročného Slováka si vyhliadol už pred viac ako mesiacom španielsky tréner „strák“ Rafael Benitéz, no definitíva prišla až v posledný deň anglického zimného prestupového obdobia. ,,Keď mi v decembri manažér povedal, že sa o mňa zaujíma Newcastle, tak som bol rád, ale pokiaľ nebola ponuka oficiálna, veľmi som nad tým nechcel rozmýšľať. No keď to zrazu nabralo reálne kontúry, tak sa pre mňa všetko zmenilo. Posledné dni som veľa komunikoval so svojím agentom. Nespával som dobre, pretože som nevedel, ako to celé dopadne. Nakoniec mi zavolali, že sa mám pobaliť a prísť do Anglicka. Všetko je zrazu iné a cítim, že veci idú tým správnym smerom,“ opísal Dúbravka posledné hektické dni pr e klubov ú stránku The Magpies. Jeho presun do Anglicka bol podmienený aj tým, či sa českému klubu podarí dotiahnuť jeho náhradníka, vyhliadli si Florina Nitu z rumunského klubu FCSB. Ten nakoniec v stredu neskoro večer zakotvil v Prahe údajne za dva milióny eur.

Slovenský reprezentant sledoval už priamo na štadióne St. James‘ Park stredajší ligový zápas svojho nového klubu proti FC Burnley (1:1). ,,Keď som prišiel prvýkrát na štadión bolo to úžasné. Cítil som veľmi pozitívnu energiu od ľudí, ktorí sa v klube pohybujú a aj od fanúšikov. Veľmi sa teším na nových spoluhráčov a na prvý zápas.“

Dúbravka chce svoju šancu využiť naplno. ,,Budem tvrdo trénovať, pretože viem, že konkurencia je obrovská. Chcem byť na ihrisku aktívny, pomáhať spoluhráčom v zápasoch slovným usmernením, alebo pomocnou prihrávkou. Budem robiť pre klub to najlepšie,“ uzavrel slovenský reprezentant svoj prvý rozhovor pre nufc.co.uk.