Majstri Európy Vencel st., Švehlík a Jurkemik dostali knihu Dvanásty hráč

V utorok 17. mája tesne pred obedom sa v priestoroch Siene slávy slovenského futbalu uskutočnilo ďalšie pekné stretnutie s tromi legendami slovenského futbalu. Roman Táborský, predseda oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie odovzdal knihu Dvanásty hráč, majstrom Európy z roku 1976 Alexandrovi Vencelovi st., Jánovi Švehlíkovi a Ladislavovi Juremikovi. Na stretnutí boli aj ďalší niekoľkí členovia fanklubu, Peter Zeman, Peter Špilák, Anton Holienčin a mediálny manažér Milan Valko.

OFSR – Bratislava/Milan Valko

Foto: Anton Holienčin

Roman Táborský privítal vzácnych hostí a vo svojom krátkom príhovore povedal, že im veľmi ďakuje, že si našli čas prísť medzi nás. ,,Toto stretnutie sme plánovali už dlhšie, hľadali sme voľné termíny a preto som rád, že dnes všetko klaplo. Vy ste jedných z legiend tejto knihy, našťastie na Slovensku ich máme veľa, ale do tejto knihy sa dostali iba jedenásti. Počas takmer dvanásťročnej existencie fanklubu ste mu pomohli účasťou na rôznych stretnutiach, zúčastnili ste sa na krstoch kníh a tiež vo fanzónach. Zároveň vás pozývame v sobotu 4. júna na veľkú akciu do Bernolákova, kde odhalíme reliéf najlepšiemu futbalistovi 20. storočia Jánovi Popluhárovi, pokrstíme knižku Dvanásty hráč, pripomenieme si 60. výročie od MS v Čile, kde čs. reprezentácia získala skvelé strieborné medaily. Takisto zohráme exhibičný zápas. V tíme Jána Popluhára bývalí dlhoroční internacionáli Slovenska nastúpia proti výberu fanklubu a internacionálom Bernolákova. Samozrejme, počas celého dňa nebude chýbať sprievodný program. Z piatich žijúcich Čilanov prisľúbili účasť Dolfi Scherer a Ján Lála. Veľká škoda, že náš dlhoročný člen a strelec víťazného gólu na MS 1962 proti Španielsku Jozef Štibrányi absolvoval operáciu bedrového kĺbu, ktorá ho vyradila na niekoľko mesiacov,“ povedal šéf fanklubu.

Alexander Vencel st., víťaz PVP z roku 1969, účastník MS 1970, trojnásobný majster ČSSR so Slovanom Bratislava a člen Siene slávy slovenského futbalu na margo knihy Dvanásty hráč nám povedal: ,,Je veľmi dobré, že fankub vydal takúto publikáciu, v ktorej sú iste zachytené všetky najpamätnejšie momenty slovenského futbalu. Fanúšikovia sú veľmi dôležitou súčasťou každej reprezentácie a tento fanklub od začiatku svojho vzniku výdatne podporuje naše národné mužstvo. Je chvályhodné koľko cennej a užitočnej práce urobil pre tento výber a vždy som bol veľmi rád, keď som sa s mojimi kolegami mohol zúčastniť na rôznych stretnutiach fanklubu.“

Ján Švehlík, majster Európy do 23 rokov, štvornásobný majster ČSSR (trikrát so Slovanom a raz s Duklou Praha) a člen Siene slávy slovenského futbalu sa preslávil úvodným finálovým gólom proti NSR .

,,Som dosť prekvapený z toho, že som sa dostal medzi takú futbalovú smotánku. Na druhej strane ma to veľmi teší, lebo počas mojej aktívnej kariéry som sa na ihriskách stretával s mnohými výbornými hráčmi. Takže toto ocenenie si veľmi vážim. Obal knihy vyzerá veľmi dobre, s veľkou radosťou si ju prečítam, bude to určite pekný zážitok,“ vraví dlhoročný vedúci mužstva majstrovského Slovana.

Ladislav Jurkemik, majster Európy do 23 rokov, bronzový medailista ME 1980 a účastník MS 1982, člen Siene slávy slovenského futbalu bol veľmi rád, že sa ocitol v takejto elitnej spoločnosti. ,,Na Slovensku v minulosti hralo skutočne veľa osobností, ktoré sa nedostali do tejto elitnej jedenásty, takže si to veľmi vážim. Pre fanklub je iste veľmi dôležité, že vydal takúto knihu, ktorá iste mapuje jeho činnosť. Pre hráčov reprezentácie je tiež veľmi dôležité, keď cítia, že niekto za nimi stojí a majú tiež verných fanúšikov. Fanklub už v minulosti zorganizoval úžasné akcie a patrí mu veľká vďaka za doterajšiu činnosť, ktorou výrazne obohatil slovenský futbal,“ vyjadril sa veľký profík všetkými cólmi.