Knihu Dvanásty hráč dostali Ľuboš Hlavena, Mojmír Staško a Kamil Kopúnek

Prvá fanzóna oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie sa v tomto roku uskutočnila až v septembri pred zápasom Ligy národov Slovensko – Azerbajdžan. V známom trnavskom hoteli Phoenix sa zišlo okolo tridsať fanklubákov, ktorí aj za takýto krátky čas vytvorili súdržnú a peknú atmosféru.

OFSR – Trnava/mv

Foto: Anton Holienčin

Hlavnou témou bolo odovzdanie kníh Dvanásty hráč našim hosťom, známym komentátorom Marcelovi Merčiakovi, Ľubošovi Hlavenovi, dlhoročnému redaktorovi denníka Šport Mojmírovi Staškovi a bývalému reprezentantovi Kamilovi Kopúnkovi. Samozrejme, na akciu prišiel aj náš verný člen a bývalý výborný futbalista Vladimír Ekhardt, známy a dlhoročný kronikár trnavského Spartaka Mikuláš Rožňák.

Všetkých prítomných pozdravil a privítal šéf fanklubu Roman Táborský, ktorý povedal: ,,Dnes sme tu síce v skromnejšom počte, ale obsadili sme celú vybratú miestnosť. Táto fanzóna je na rozdiel od predchádzajúcich iná v tom, že oceníme knihou ľudí, ktorí robia pre nás od našej existencie, teda už 12 rokov. Mojmír Staško nám vždy ochotne vo všetkom vyhovel, Ľuboš Hlavena je taký náš parťák a Kamil Kopúnek nás poctil svojou účasťou už na prvej fanzóne, ktorá prebehla v bratislavskom Dome športu.“

Roman Táborský sa vrátil do dávnej minulosti, keď na ME 2004 v Portugalsku v zápase Česko – Holandsko naši západní susedia prehrávali 0:2, aby nakoniec otočili výsledok a vyhrali 3:2. Vtedy Milošovi Kopčovi povedal, kedy aj my zažijeme také stretnutie, v ktorom Slovensko pokorí nejaké veľké mužstvo. A vďaka Robovi Vittekovi a Kamilovi Kopúnkovi sa mu splnil detský sen, keď na MS 2010 v JAR Slovensko porazilo úradujúcich majstrov sveta Talianov 3:2 a tento súboj vošiel do dejín slovenského futbalu. ,,Emočne pre mňa tento zápas znamenal splnený sen,“ dodal R. Táborský.

,,Pre mňa moja účasť vo fanzónach vždy bola taká krkolomná, lebo mám vždy povinnosti pred zápasom, nie vždy mi to vyšlo, ale pokiaľ som len na chvíľu mohol prísť, urobil som tak. Ospravedlňujem Marcela Merčiaka, ktorý je na ceste. Klobúk dole pred vami za vašu prácu, lebo nebyť vás, tak aj tie najmenej lukratívne zápasy by sa hrali v komornej atmosfére. Staráte sa nielen o dobrú atmosféru, ale držíte fanúšikovské jadro, za čo vám patrí veľké uznanie,“ povedal Ľuboš Hlavena.

,,Nemám už veľmi čo dodať, celému fanklubu želám všetko dobré a hlavne aby vás slovenská reprezentácia v najbližšom období potešila dobrou hrou a výsledkami,“ dodal Mojmír Staško.

Na záver fanzóny Roman Táborský odovzdal knihu Dvanásty hráč našim hosťom a fanklubáci si na pamiatku urobili niekoľko fotiek.