Ikona Ikona Ikona

K Dúbravkovi sa pripojil aj Rodák

Autor: admin

Výborná správa prišla z Anglicka pre slovenský futbal. Od nového ročníka ho v anglickej Premier League budú zastupovať dvaja brankári.

OFSR-Bratislava/mv

FC Fulham s Marekom Rodákom postúpil medzi elitu, keď vo finále play off druhej najvyššej anglickej súťaže vo Wembley zdolal FC Brentford 2:1 po predĺžení vďaka dvom gólom obrancu Joea Bryana. Dres Newcastlu United už dve sezóny úspešne oblieka Martin Dúbravka – brankárska jednotka slovenskej reprezentácie.

Fulham skončil v tabuľke Championship na štvrtej priečke a v semifinále vyradil Cardiff City, Brentford obsadil tretie miesto a v play off sa prebojoval cez Swansea City. Po bezgólovom riadnom hracom čase sa skóre otvorilo v 105. minúte, keď Bryan z priameho kopu z vyše tridsiatich metrov „nachytal“ Rodákovho náprotivka Davida Rayu stojaceho na päťke.

Bryan pridal v 117. minúte svoj druhý gól v zápase a tento zásah sa ukázal ako rozhodujúci, keďže v nadstavenom čase prekonal Rodáka hlavičkou po štandardnej situácii Henrik Dalsgaard. Slovenský brankár prišiel o čisté konto a vzápätí videl žltú kartu, ale jeho tím si už postupový výsledok nenechal vziať a vrátil sa medzi elitu hneď po roku.

,,Je to skvelé byť súčasťou mužstva, ktoré sa po roku vrátilo do najlepšej a najuznávanejšej ligy na svete. Do Anglicka som odišiel ešte ako mládežník, bol som na hosťovaní v niektorých kluboch nižších súťaží, ale tvrdá práca mi vyniesla pozíciu brankárskej jednotky v dobrom londýnskom klube. Verím, že v novej sezóne sa nám bude oveľa viac dariť ako v zostupovom ročníku 2018/2019,“ hovorí odchovanec MFK Košice a účastník ME hráčov do 21 rokov 2017 v Poľsku.