Jozef Baňas sa dožil významného jubilea 60 rokov

Jozef Baňas, verný člen oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie a veľký fanúšik slovenského športu sa vo štvrtok 14. októbra dožil veľkého životného jubilea – 60 rokov. Rodák z Lipian v okrese Sabinov hrával futbal a venoval sa aj atletike.

OFSR – Bratislava/mv
Foto: fanklub

Najviac sa však zviditeľnil počas rozhodcovskej kariéry. Rýchlo postupoval a už za nejaký čas sa ocitol v majstrovstvách kraja. Odtiaľ postúpil do národných súťaží, I. a II. SNL. V roku 1993 však prišlo k reorganizácii súťaží a vrátil sa do III. ligy. V roku 2008 ukončil zo zdravotných dôvodov rozhodcovskú kariéru. Potom vykonával funkciu delegáta ObFZ Bratislava-mesto.

Členom fanklubu sa stal v jeho začiatkoch. Za tie roky videl naživo množstvo zápasov slovenskej reprezentácie, pochodil veľa krajín. Napríklad v roku 2018 až osem štátov, vrátane MS v Rusku. S fanklubákmi v Lyone bol aj na finále Európskej ligy Olympique Marseille – Atletico Madrid (0:3). Pekný zážitok má tiež z návštevy v krajine helvétskeho kríža, ktorú sme využili aj na prehliadku dvoch najvýznamnejších futbalových inštitúcií, FIFA múzeum v Zürichu a UEFA v Nyone.

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie želá oslávencovi ku krásnemu životnému jubileu najmä veľa zdravia a rodinnej pohody.