Hamšík prekonal Maradonu a je najlepším strelcom v histórii SSC Neapol

Autor: majka

Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík už je osamoteným najlepším strelcom v histórii talianskeho klubu SSC Neapol. V rámci všetkých súťaží má 30-ročný stredopoliar a kapitán „partenopei“ na konte 116 gólov, od legendárneho Argentínčana Diega Armanda Maradonu (115) sa odpútal presným zásahom do siete Sampdorie Janov (3:2) v domácom sobotňajšom zápase 18. kola talianskej Serie A 2017/2018.

Hamšík strelil víťazný gól, v 39. min po prihrávke Belgičana Driesa Mertensa zblízka poslal loptu do siete a svoj tím prvýkrát v zápase do vedenia. V 70. min slovenského záložníka na ihrisku nahradil Poliak Piotr Zieliňski. Neapol vďaka výhre má istotu, že aj po víkende bude lídrom Serie A. ,,Som šťastný, že som skóroval, ale ešte viac ma teší, že sme zvíťazili. Je to skvelý úspech. Som rád, že práve tento zásah nám zariadil triumf. Odzrkadľuje to dlhé roky môjho úsilia v Neapole. Musím pokračovať v tvrdej práci, pretože chcem dosiahnuť ešte viac,“ cituje Hamšíka oficiálny web Neapola.

Odchovanec Jupie Podlavice a Slovana Bratislava sa na Maradonovu úroveň dostal minulú sobotu, vtedy skóroval v ligovom stretnutí na pôde FC Turín (3:1 pre SSC). Tá trefa pre neho bola druhým tohtosezónnym gólom, prvým od 1. októbra, keď sa presadil v domácom ligovom zápase proti Cagliari (3:0). Stošestnásť gólov Hamšík rozdelil nasledovne: 96 v Serie A, päť v národnom pohári a pätnásť v pohárovej Európe. Maradona má za Neapol na konte 81 ligových zásahov, v Talianskom pohári 29 a päť v európskych súťažiach.

Ďalšie rekordy má Hamšík na dosah v národnom tíme. Dosiaľ zaň odohral 103 duelov, rekordérom je Miroslav Karhan (107). V historickom poradí reprezentačných kanonierov je Hamšík s 21 zásahmi tesne tretí – líder poradia Róbert Vittek má na konte 23 gólov, Szilárd Németh o jeden menej (22).