Ikona Ikona Ikona

Gólovým hrdinom bol Bénes

Autor: admin

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov zvíťazila v utorňajšom senickom stretnutí 2. skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2019 tejto vekovej kategórie nad rovesníkmi zo Severného Írska 1:0. László Bénes o tom rozhodol gólom v 61. minúte. Zverenci Pavla Hapala zdolali na úvod Estónsko 2:1, po dvoch vystúpeniach majú na konte plný počet bodov a posunuli sa na čelo tabuľky. V októbri privítajú v Poprade najprv Island a následne Španielsko.

Slovensko – Severné Írsko 1 : 0 (0 : 0)

gól: 61. Bénes

rozhodovali: Umut Meler – Kan, Ersoy (všetci Turecko)

ŽK: Balaj, Sipľak – Donnelly, Gorman, Thompson, Doherty

divákov: 2339

Slovensko: Rodák – Šulek (80. Kružliak), Vavro, Sipľak, Hancko – Lesniak – Čmelík (70. Špalek), Hromada, Bénes, Polievka (90.+1 Jirka) – Balaj
Severné Írsko: Mitchell – Dummigan, Donnelly, Johnson, Doherty (78. McDonagh) – Gorman (57. Gordon), Hall, Thompson – Smyth (78. Parkhouse), Kennedy, Owens

Hlasy po zápase:

Pavel Hapal, tréner SR 21: ,,Zápas sme podľa mňa odohrali dobre. Vypracovali sme si mnoho šancí, súpera podržal brankár, chytil tri, štyri stopercentné možnosti. Možno sme to mohli zlomiť už dávno, ale na druhej strane, veľmi sa to cení. Bol cítiť strach, že môžeme inkasovať, chlapci sa zomkli. Bránili, nepustili súpera do žiadnej gólovej príležitosti. Nakoniec sme dobre ubránil aj všetky štandardné situácie. Som spokojný, bolo to ťažké víťazstvo.”

László Bénes, autor gólu SR 21: ,,Sme nesmierne radi, že sme zvíťazili. Myslím si, že tento druhý zápas sme odohrali výborne, od začiatku sme mali šance. Pred stretnutím aj cez polčas som cítil, že zvládneme tento duel. Teší ma, že to tak dopadlo, ešte som dal aj gól.”