Fanklubák Vladimír Ekhardt oslavuje 65 rokov

Vladimír Ekhardt, rodák z Topoľčian a aktívny člen  oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie oslavuje dnes 17. januára pekné jubileum –  65 rokov.

OFSFR – Bratislava/mv

Foto: fanklub

Známa je predovšetkým jeho futbalová kariéra. V Tovarníkoch okrem futbalu hrával aj hokej. Ďalšími jeho zastávkami boli Dukla Prešov, po vojenčine tri roky pôsobil v Baníku Prievidza pod vedením známeho trénera Jozefa Marka. S Baníkom veľmi pracovitý a energický stredopoliar postúpil do II. ligy. V. Ekhardt z Prievidze prestúpil do DAC Dunajská Streda a potom  hrával v dvoch najúspešnejších slovenských kluboch, v Spartaku Trnava a v Slovane Bratislava.

S Trnavou vyhral v roku 1986 Slovenský a Československý pohár, so Slovanom triumfoval v Slovenskom pohári a v sezóne 1989/90 hral s belasými v bývalom PVP proti Grasshoppers Zürich. Okrem toho za olympijský výber ČSSR pod vedením trénerov Miloša Kvačeka a Jozefa Jankecha nastúpil sedemkrát. Zo Slovana odišiel do Rakúska, kde pôsobil desať rokov v nižších súťažiach a istý čas hrával aj s Mariánom Masným.

V. Ekhardt sa po skončení aktívnej činnosti vydal na trénerskú kariéru, začal ako hrajúci tréner v Rakúsku, na Slovensku pôsobil v Smoleniciach, Topoľčanoch, viedol B-tím Trnavy, s ktorým postúpil do II. ligy, ale aj A-mužstvo Spartaka v deviatich stretnutiach. V sezóne 2012/2013 ho zachránil pred zostupom, keď v poslednom kole v Prešove zlatý záchranársky gól Trnavy strelil Ján Vlasko. Nasledovali Sereď, Jaslovské Bohunice, v Senci robil asistenta J. Valovičovi, keď SFM postúpil do najvyššej súťaže, Pezinok, Jablonec a znova sa vrátil do Jaslovských Bohuníc. S Pezinkom postúpil do vtedajšej II. ligy skupina západ a s Jabloncom vyhral majstrovstvá regiónu. Bol aj športovým riaditeľom   a trénerom treťoligovej juniorky Spartaka Trnava.

Vladimír Ekhatdt sa pravidelne zúčastňuje na rôznych akciách fanklubu, vždy mu keď treba podá pomocnú ruku, vo všetkom sa môžeme na neho spoľahnúť.

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie  sa pripája k početným gratulantom, oslávencovi k peknému životnému jubileu praje najmä veľa zdravia, šťastia a mnoho pekných zážitkov zo stretnutí slovenskej reprezentácie!