Ikona Ikona Ikona

Fanklubáci si z Osla odniesli pekné dojmy

Autor: admin

Na prvý medzištátny tohtoročný zápas slovenskú reprezentáciu v Oslo proti Nórsku prišli povzbudiť aj členovia oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie.

OFSR – Bratislava/mv

Foto: www.fanklub.sk

Viac nám o tomto takmer trojdňovom zájazde povedal šéf fanklubu Roman Táborský. ,,Do Osla sme odleteli v piatok a domov sme sa vrátili v nedeľu. Nórska metropola nás privítala veľmi pekným slnečným počasím. Nebolo tu síce tak teplo, ako u nás, ale aj tých 12 stupňov nám úplne stačilo. Trinásti sme bývali v rovnakom hoteli ako naše mužstvo, ďalší siedmi fanklubáci prišli po svojej linke. Celkovo však v našom sektore bolo na zápase okolo sto Slovákov, teda aj takých, ktorí žijú v Nórsku.“

Výsledok našich fanklubákov nepotešil, lebo Slováci prehrali s dobrým súperom 0:2. ,,Domáci boli lepším a iniciatívnejším mužstvom, mali viacej šancí, napokon vo svojom strede majú svetového útočníka Haalanda a kvalitní sú aj ďalší hráči. Naopak, nášmu mužstvu chýbalo väčšie nasadenie a lepšia ofenzívna činnosť. Dlho nás nad vodou držal výborný brankár Rodák, ktorý mal veľa skvelých zákrokov a zachránil nás od väčšej prehry.“

Na druhý deň fanklubáci mali celodenný program aj so sprievodcom a Oslo prešli krížom krážom. ,,Sprevádzal nás pán Milan Rusnák, ktorý v Nórsku žije už od sedemdesiatych rokov. Venoval sa nám prakticky celý deň a to bez nároku na honorár. Prešli sme si Holmenkollen, boli sme vo Vigeland parku, potom pri dome Opere, absolvovali sme plavbu loďou po fjordoch a návštevu centra mesta. V podstate sme videli všetko najzaujímavejšie, čo ponúka Oslo,“ dodal ešte R. Táborský.

Zájazd splnil očakávanie, fanklubáci boli spokojní, o čom svedčia aj slová dlhoročného fanklubáka Jaroslava Kornaja z Kežmarku. ,,Celý pobyt zásluhou Romana Táborského bol tradične dobre zorganizovaný. Isteže, stál aj oveľa viac peňazí ako inde, lebo je to neskutočne drahý svet. Nie nadarmo sa hovorí, že Oslo je najdrahšie mesto v Európe. Pivo stojí 17 eur a za dva suveníry som zaplatil 100 eur. Ľudia sú milí a skromní, žijú si pokojne. Zaujímavé je tiež, že Nóri sú najbohatší na jedného obyvateľa na svete. V podstate každý obyvateľ má elektrický automobil. Kto príde z iného mesta do Osla, tak buď auto odstaví a ide metrom a iným dopravným prostriedkom, alebo zaplatí 50 eur za parkovanie.“

Samotný zápas našim fanklubákom veľa radosti nepriniesol, Nóri boli počas celého zápasu o dosť lepším mužstvom. ,,Haaland je špičkový útočník, výborným hráčom je aj Ödergaard, ktorý už v 16 rokoch odišiel do Realu Madrid. Tam sa v nabitom kádri nepresadil, v súčasnosti však výborné služby robí londýnskemu Arsenalu. Z nášho tímu si skutočnú pochvalu zaslúžil iba brankár Rodák, ktorý podal výborný výkon. Ešte ma hrou ako-tak uspokojil Hancko,“ povedal J. Kornaj.