Ikona Ikona Ikona

Dúbravka vychytal ďalšie víťazstvo, Newcastle je zachránený

Autor: admin

Slovenský reprezentant a futbalový brankár Martin Dúbravka pokračuje vo výborných výkonoch v drese Newcastlu United. V nedeľňajšom stretnutí 34. kola anglickej Premier League proti londýnskemu Arsenalu predviedol viacero bravúrnych zákrokov a prispel k víťazstvu „Magpies“ 2:1.

V 14. minúte inkasoval vôbec prvý gól v St. James‘ Parku od Alexandra Lacazetta, ktorý zblízka dorazil center Pierrea-Emericka Aubameyanga, no domáci o štvrťhodinu vyrovnali zásluhou Ayozea Pereza. Španielsky útočník si dobre nabehol do šestnástky na center a strelou na bližšiu žrď prekonal Petra Čecha. O zisku troch bodov pre Newcastle rozhodol v 68. minúte razantnou strelou Matt Ritchie.

Newcastle je v tabuľke na 10. mieste so 41 bodmi a záchranu má prakticky vo vrecku. ,,Myslím si, že Premier League máme aj pre budúcu sezónu v suchu. Je to obrovský úspech pre klub, pre mesto, pre hráčov i pre našich skvelých fanúšikov. Treba pogratulovať všetkým, ktorí sa zaslúžili o tento výsledok. Proti Arsenalu sme nehrali najlepší futbal, no získali sme skalp popredného tímu, čo si veľmi cením,“ netajil spokojnosť tréner Newcastlu Rafael Benitez.

Dúbravka je v Newcastle na hosťovaní zo Sparty Praha, ale podľa vlastných slov by veľmi rád zotrvanie v tomto klube v lete premenil na trvalý prestup.