Ikona Ikona Ikona

Dominantní Slováci si vychutnali Litvu

Autor: admin

11/11/2016

Slovenská reprezentácia zvíťazila v piatkovom zápase F-skupiny kvalifikácie MS 2018 nad Litvou jasne 4:0 a uštedrila súperovi prvú prehru v bojoch o šampionát v Rusku. Pobaltský súper inkasoval v Trnave tri góly už v prvom polčase, keď sa postupne presadili Adam Nemec v dvanástej minúte, Juraj Kucka (v pätnástej minúte), resp. kapitán Martin Škrtel (v 36. minúte). V závere druhého polčasu stanovil vysokú výhru Marek Hamšík.

Slovensko – Litva 4 : 0 (3 : 0)

góly: 12. Nemec, 15. Kucka, 36. Škrtel, 86. Hamšík

žlté karty: Freidgeimas (Litva)

rozhodovali: Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (všetci Grécko)

divákov: 9 653

Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan – Škriniar, Kucka – Weiss (89. Bero), Hamšík, Mak (84. Švento) – Nemec (77. Ďuriš)

Litva: Šetkus – Vaitkunas, Freidgeimas, Girdvainis, Andriuškevičius – Žulpa (33. Chvedukas), Kuklys – Novikovas, Slivka, Černych – Valskis (87. Ruzgis)