Bývalý kapitán reprezentácie Marek Hamšík oslávil 35 rokov

Marek Hamšík, bývalý kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie, skvelý stredopoliar a 8-násobný Futbalista roka dnes 27. júla oslávil 35 rokov. S 26 gólmi je historicky najlepším strelcom reprezentácie Slovenska, za ktorú odohral rekordných 135 zápasov. Bol účastníkom MS 2010, ME 2016 a 2020.

OFSR – Bratislava/mv

Foto: Milina Strihovská

Reprezentačnú kariéru ukončil v súčasnosti stredopoliar tureckého Trabzonsporu, s ktorým sa na konci uplynulej sezóny tešil z majstrovského titulu, tento rok v máji. Rodák z Banskej Bystrice začínal s futbalom v rodnom meste, v roku 2002 prestúpil ešte ako dorastenec do bratislavského Slovana, s ktorým získal slovenský dorastenecký titul. Do A-mužstva Slovana sa dostal v roku 2004, kedy prestúpil do talianskeho klubu Brescia Calcio.

Najlepšie roky kariéry v Neapole, za ktorú nastupoval v rokoch 2007-2019. Pod Vezuvom bol kapitánom a stal sa klubovým rekordmanom v počte odohraných zápasov, jednu dobu držal aj rekord v počte strelených gólov. S Neapolom získal dvakrát Taliansky pohár a raz Taliansky superpohár. Od vlaňajška pôsobí v Trabzonspore.

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie želá oslávencovi veľa šťastia, zdravia, rodinnej pohody a hlavne športových úspechov na klubovom poli!